بارین پلیمر بزرگترین تولید کننده لوله های کاروگیت، این لوله ها را جهت مصارف فاضلاب (صنعتی و شهری)، زهکشی، انتقال سیالات، تولید و عرضه می نماید.
لوله های کاروگیت پلی اتیلن معمولاً دارای یک لایه داخلی و یک لایه خارجی می باشد که اصطلاحاً به لایه خارجی پروفیل لوله گفته می شود. لایه داخلی در مقابل لایه خارجی کاملا صاف بوده تا سیال بتواند با سرعت بیشتری درون لوله حرکت نماید.


لوله های دوجداره پلی اتیلن :

لوله های دوجداره پلی اتیلن بارین پلیمر براساس فشار داخلی حداکثر تا 1.5 بار و تحمل فشار خارجی ناشی از وزن خاک و یا بارهای ترافیکی می باشد، میزان حداکثر فشار خارجی براساس عمق دفن این لوله ها و نیز وجود یا عدم وجود بارهای ترافیکی محاسبه میگردد.فشار خارجی اعمال شده بایستی بصورت یکنواخت به دورتا دور لوله وارد گردد تا از دو پهن شدن آن جلوگیری بعمل آید لذا نحوه بسترسازی و نوع خاک و نیز تراکم دهی خاک اطراف (Back fill) عامل بسیار مهمی در راندمان بهترلوله ها وعمر طولانی مدت آنها خواهد داشت.

لوله های کاروگیت :

لوله های کاروگیت تولید شده توسط شرکت بارین پلیمر با استفاده از مواد نو (material) و خود رنگ (جهت دیواره خارجی یا کاروگیت) و از مواد PE80 تولید میگردند. این لوله ها در سایزهای با قطر داخلی 160 ،200 ،250 ،300 ،400 ،500 ،600 و 800 میلیمتر قابل عرضه می باشند. لوله های کاروگیت براساس استاندارد مورد نظر بایستی ضخامت جدار داخلی مناسبی داشته باشند تا هنگام بهره برداری و یا رفع انسداد و... جداره داخلی لوله دچار پارگی نگردند. اطمینان از حد تحمل فشار حلقوی نیز از دیگر موارد کنترلی لوله های کاروگیت شرکت بارین پلیمر می باشد.

برخی مزایای لوله های کاروگیت شرکت بارین پلیمر :

 • تحمل بسیار بالای بارهای فشاری ناشی از دفن کردن لوله و بارهای ترافیکی
 • صافی سطح مناسب داخل لوله جهت جلوگیری از افت عبور جریان
 • کیفیت مناسب جنس (Material) به کار رفته بدلیل استفاده از مواد نو
 • مقاومت عالی در برابر شرایط محیطی مانند سرما و گرما و نیز اشعه مضر UV
 • درلوله های پلی اتیلن کاروگیت امکان تولید لایه های داخلی و خارجی بارنگ های مختلف وجود دارد.

این رنگ ها باتوجه به مستربچ اضافه شده درحین تولید که معمولا کمتر از 3 درصد مواد اولیه را تشکیل میدهد تغییرمی کند. معمولا رنگ خارجی این لوله ها مشکی بوده که مقاوت بالاتری نسبت به UV دارند و نیازی به اضافه نمودن Anti-UV ندارند. لایه ی داخلی در لوله های سایز پایین روشن انتخاب می گردد تا درصورت وجود سوراخ یا خراش ازداخل به راحتی قابل تشخیص باشد. درکشور ما معمولا رنگ داخل زرد رنگ می باشد.

کاتالوگ

یکی ازخواص فیزیکی این نوع لوله ها انعطاف پذیری بالای لوله ها می باشد که باعث می گردد فشار خارجی بالایی را تحمل کند. در صورتی که فشردگی (Compaction) اطراف لوله پس از نصب و اجرای لوله گذاری بالاباشد، قسمت اعظم این فشار به خاک اطراف انتقال داده خواهد شد و خود لوله فشار کمتری را تحمل خواهد نمود.این در حالیست که در لوله های بتنی فشار خارجی به صورت کلی روی خودلوله بوده و خاک جانبی هیچ نقشی درتحمل فشار ندارد. بنابرین در شرایط یکسان لوله های بتنی میبایست با مقاومت بالاتری نسبت به لوله های پلی اتیلن دوجداره تولید گردند.

لوله های دوجداره کاروگیت بارین پلیمر برای کاربرد در شبکه های بدون فشار (ثقلی) طراحی شده اند و حداکثر فشار طراحی آنها 1.5 بار می باشد لوله های دوجداره کاروگیت درمقایسه با لوله های تک جداره دارای وزن کمتر و مقاومت حلقوی بیشتری می باشند و مناسب جهت سیستم های فاضلاب و زهکش می باشند.
لوله های دوجداره کاروگیت پلی اتیلن در واقع یک مفهوم مدرن را ارائه می دهد که حداکثر کار آمدی سیستم های فاضلابی را در زیر زمین بهبودمی بخشد.
لوله های تولیدی بارین پلیمر دارای مقاومت حلقوی 16، 31.5 و 64 کیلونیوتن می باشد که مشاورین پروژه ها بر اساس نیاز خود نوع مقاومت را در پروژه انتخاب می نمایند.
لوله های دوجداره پلی اتیلن که به صورت کاروگیت تولید می شوند از سایز 110میلیمتر تا 1000میلیمتر در فشارهای حلقوی مختلف قابلیت تولید را دارند مواد مورد استفاده این نوع لوله ها از مواد HDPE که لایه داخلی از نوع رنگی به جهت امکان ویدئوگرافی و لایه بیرونی از لایه مشکی به جهت استقامت در برابر تحمل تششع آفتاب و اششعه UV را داشته باشند تولید و عرضه می گردند.
لوله های کاروگیت دوجداره پلی اتیلن در شاخه های 2 متری با کوپلر و واشر تولید می شوند این نوع لوله ها به درخواست مشتری قابلیت تولید درشاخه های 12 متری را نیز دارند.

اتصال لوله های کاروگیت به شرح زیرمی باشد :

1. کوپلر و واشر

دراین نوع از اتصال یک واشر در آخرین فرو رفتگی لوله اول و واشر دیگر در اولین فرورفتگی لوله دوم گذاشته شده سپس لوله ها را از دوطرف داخل کوپلر می نمایند. از عمده خصوصیات این اتصال می توان به تغییر آسان در طول هر دو لوله درحین نصب اشاره نمود.

2.ساکت و واشر

دراین نوع اتصال در هر یک از انتهای لوله ها مادگی وجود داشته و پس از قرار دادن واشر در آخرین بر آمدگی، لوله بعدی را داخل قسمت ساکت لوله اول می نمایند از عمده خصوصیات این نوع اتصال به سرعت بالا در نصب می توان اشاره نمود.

موارد استفاده لوله های دوجداره کاروگیت بارین پلیمر :

عمده انتقال فاضلاب شهری توسط لوله های دفنی در زمین انجام می گیرد. لوله های دوجداره پلی اتیلن بدلیل طراحی آنها دارای مقاومت حلقوی مناسب جهت اعمال بارهای وارده در زیر زمین با حداقل شیب و کمترین وزن ممکن که سبب کاهش قیمت لوله و نهایتاً هزینه کمتر، انتقال سیال را بعهده دارند.

پلی اتیلن دارای خواص لازمه و طول عمر بالا و تامین خواسته های بشر در انتقال فاضلاب که کمترین خوردگی توسط گازها واسیدهای فاضلابی را شامل میگرددرادارد.

لوله های دوجداره کاروگیت بارین پلیمر مزایای ویژه ای نسبت به لوله های موجود دارد:

 1. مقاومت بالا در برابرخوردگی
 2. محدوده دمای کاروسیع
 3. قابلیت انعطاف بالا و حمل ونقل آسان
 4. دارای اتصالات و کوپلروواشر جهت آب بندی
 5. رفتارهیدرولیکی مناسب تر
 6. مقاومت بالا در برابر سایش
 7. هزینه پایین و انتقال و نصب

فلسفه طراحی لوله های دوجداره پلی اتیلن عرضه محصولی است که دارای ویژگی هایی باشد که بتواند برای مدت بیش از ۵۰ سال تحت شرایط سرویس دهی استاندارد با حفظ فاکتورهای ایمنی و سلامت به عملکرد مناسب خود ادامه دهد.لوله کاروگیت به لحاظ شکل ظاهری دارای دیواره خارجی به شکل کاروگیتی و دیواره داخلی نرم و صاف میباشد. در مقایسه با لوله های سرامیکی، بتونی و فلزی لوله های دو جداره کاروگیت دارای مزایای زیادی همچون وزن سبک،قیمت پاییین تر،مقاوم در برابر خوردگی،دیواره ی داخلی نرم و صاف،استحکام بالا،مقاوم در برابر ساییدگی و اتصالات اسان میباشد.وزن لوله های کاروگیت پلی اتیلن بسیار پایین تر از لوله ای بتونی است. لوله های کاروگیت دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی هستند و توانایی این لوله ها برای تحمل و توزیع بار مرده و زنده این لوله ها را قادر میسازد تا تقریبا برای هر شرایط نصبی مناسب باشند.
درطی چند سال اخیر کاربردلوله های دوجداره HDPE بطورچشمگیری بعلت ویژگیهای استحکام، دوام، یکپارچه گیری اتصالات وکارایی اقتصادی مقرون به صرفه افزایش یافته است.

ویژگی های لوله کاروگیت دوجداره پلی اتیلن:

لوله کاروگیت دوجداره
لوله های دوجداره پلی اتیلن ازسایز 110تا 1000درفشارهای حلقوی SN 8, SN 12 مطابق استانداردهای DIN 16961وISIR 9116 تولیدمیشوند.این لوله ها معمولابه اتصالات اضافی نیازی ندارندودرتعداد نیروی کارگرهم صرفه جویی میشود.این لوله ها ازپلی اتیلن ساخته میشوندوبه همین علت برای مصارف فاضلابی طولانی مدت هم بسیار مناسب هستند.لوله های کاروگیت پلی اتیلن علاوه برسبک بودن بسیارمقاوم دربرابرضربه هاوشوکهاهستند.برای کارگذاری لوله های کاروگیت نیازی به تجهیزات سنگین نیست وسرعت پروژه هایی که ازاین لوله هااستفاده میکنند بسیاربالااست زیرااتصالات دراین لوله هابسیارساده است.سطح داخلی این لوله ها دارای رنگ روشن است ودرصورت نیازبه راحتی میتوان بایک دوربین لوله هاراکنترل کرد.

از انجایی که لوله های دوجداره پلی اتیلن دارای زبری هیدرولیکی کمتری نسبت به سایر لوله ها هستند این لوله ها را میتوان از طریق انتخاب لوله ها با سایز کوچکتر بهینه سازی کردو بنابراین هزینه های کلی مربوط به پروژه کاهش میابد.سطح داخلی لوله ها صاف است و بنابراین ذرات سیستم به سطح لوله نمی چسبند. لوله های کاروگیت پلی اتیلن در طول زمان تحت تاثیر حرکات زمین قرار نمیگیرند و تغییر شکل نمیدهند زیرا این لوله ها بسیار انعطاف پذیر هستند.

مزایای لوله های دوجداره کاروگیت:

 •  لوله های کاروگیت پلی اتیلن بسیار مقاوم دربرابر خوردگی هستند زیراآنهاازجنس پلی اتیلن هستند.
 •  حداقل زمان براوردشده برای این لوله ها۵۰ سال است اما این لوله ها را میتوان برای بیش از صدسال نیزمورداستفاده قرارداد.
 •  چگالی این لوله هادوجداره بسیارپایین ترازسیمان وچدن است بنابراین نیازبرای استفاده ازتجهیزات سنگین به حداقل میرسد.
 •  لوله های دوجداره کاروگیت آبهای زیرزمینی ویاخاک راآلوده نمیکنندزیرااین لوله هادربرابرخوردگی مقاوم هستندودرطول زمان سوراخ نمیشوند.
 •  این لوله هادراثرزمین لرزه نمیشکنند.

لوله های کاروگیت تولیدی این شرکت با آخرین تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته روز دنیا تولید و عرضه میگردد.

لوله های کاروگیت جهت انتقال فاضلابهای صنعتی و شهری پسماندها و همچنین سیالاتی که به صورت آبرو هستند و فشار داخلی آنها 2 بار می باشد کاربرد دارد .

برای لایه روبی و تمیز کردن داخل لوله های فاضلاب هر از گاهی داخل لوله ها را واترجت و شستشو می دهند.

لوله کاروگیت پلی اتیلن لوله هایی هستند که دارای مقاومت حلقوی و مختلفی هستند. لوله های کاروگیت به روش قالبی و با فشار اکسترودر در قالب تولید میشود . لایه داخلی لوله های کاروگیت به صورت یکپارچه و تزریقی بوده و لایه بیرونی به صورت حلقه های دوار شکل که هر حلقه همدیگر را در روی هم قطع میکنند و به شکل یک حلقه کامل می باشند در حالیکه در لوله های اسپیرال کاروگیت حلقه لوله ها از هم فاصله داشته و به صورت مارپیچ می باشد .

لوله های کاروگیت در فشارهای 16 کیلو نیوتن 5/31 کیلونیوتن و 64کیلو نیوتن تولید و عرضه می شود .

رنگ داخلی لوله های کاروگیت و اسپیرال معمولا به رنگ روشن تولید میشوند رنگ روشن داخل لوله های کاروگیت این امکان را به پیمانکاران خواهد داد که براحتی داخل لوله را ویدئو متری و یا ویدئو گرافی نمایند.

لوله های کاروگیت در شاخه های 6متری به صورت کوپلردار و بدون کوپلر تولید می شوند.

جهت اتصال لوله های کاروگیت به صورت کوپلردار از یک واشر لبه دار که در دور حلقه های روی لوله مهار شده و داخل مادگی کاروگیت نصب می شود .

لوله های کاروگیت با مواد پلی اتیلن PE80 , PE100 و گاها با مواد پلی پروپیلن PP تولید می شوند .

مقاومت مکانیکی بالابه علت ساختارلوله

مشخصات فنی انواع لوله کاروگیت:

 • مشخصات فنی لوله کاروگیت 315    pdf
 • مشخصات فنی لوله کاروگیت 400   pdf
 • مشخصات فنی لوله کاروگیت 500    pdf
 • مشخصات فنی لوله کاروگیت 600    pdf
 • مشخصات فنی لوله کاروگیت 800    pdf

 

لوله زهکش

زهکشی در لغت به معنی خارج کردن آب اضافی از زمین بوده و یکی از کارهایی است که از ۲۰۰سال قبل مرسوم بوده است استفاده از آب در زهکشی به معنی مدیریت سفره آب زیرزمینی در جهت منابع اقتصادی و اجتماعی در کنار حفظ محیط زیست می باشد. لوله های زهکشی بصورت لوله های کاروگیتی تولید می شوند علت تولید این نوع لوله ها بصورت کاروگیت زهکشی تحمل فشار بار نیوتنی و داشتن مقاومت حلقوی بالاست.

دانلود کاتالوگ دانلود اطلاعات فنی محصول

 

لوله های زهکشی براساس استاندارد DIN1187 آلمان تولید و عرضه میگردد.

لوله های کاروگیت زهکشی با مواد upvc و مواد افزودنی استابلایزرهای خاص تولید می شود.

لوله های یو پی وی سی زهکش مشبک شرکت بارین پلیمر در سایزهای (200-160-125-100) میلی متر و بر اساس استاندارد DIN1187 و استاندارد ملی ایران به شماره 7669 تولید می گردد.

لوله های زهکشی بصورت تمام مشبک-نیمه مشبک و ساده تولید و به منظور استفاده در زمین های کشاورزی -اطراف ساختمانها-پل ها- جاده ها و زمین های ورزشی کاربرد دارد.لوله های زهکشی بصورت کلافهای ۳۶-۷۰و۱۰۰متری تولید می گردد.

مزیت های لوله های UPVC زهکش نسبت به انواع دیگر لوله ها :
·عمر مفید طولانی آنها نسبت به لوله های سیمانی یا سفالی
·سبک بودن وزن و حمل و نقل آسان
·سهولت و سرعت بسیار زیاد در نصب و کارگذاری لوله
·مقاومت در مقابل املاح شیمیایی آب و خاک
· قابلیت انعطاف پذیری
· داشتن منافذ ورودی های یکنواخت
به دلیل Rigid بودن UPVC احتمال انسداد در سوراخ ها و همچنین تغییرات طول و عرض سوراخ ها در لوله های زهکش UPVC بسیار نادرتر از سایر لوله های پلیمری سوراخ دار می باشد. به همین دلیل لوله های سوراخ دار UPVC زهکش در دنیا به عنوان پر مصرف ترین لوله پلیمری در بخش زهکش می باشد. به دلیل کاروگیت (کنگره ای) بودن لوله زهکش ، تحمل بار خارجی آنها (Ring Stiffness) بسیار بالاتر از لوله های صاف می باشد.لوله ها ی زهکش در فشارهای SN4 16KN تولید وعرضه می گردد.

لوله یوپی وی سی زهکشبارین پلیمر

کاربرد لوله های زهکش:
باقی ماندن آب در زمین که می تواند بدلیل باران شدید و مداوم، نشت از رودخانه ها و کانال ها بالا بودن سطح آب های زیرزمینی وجود موانع طبیعی و مصنوعی در مسیر حرکت آب های زیرسطحی و ... می باشد. باعث پرشدن خلل و فرج خاک و کاهش اکسیژن آن کاهش فعالیت میکرو ارگانیزم ها و در نهایت باعث کاهش کیفیت خاک و در نتیجه ازبین رفتن گیاهان و موجودات زنده در خاک می شود. به منظور بهبود کیفیت و جلوگیری از تخریب خاک با استفاده از زهکشی آب و املاح اضافی از خاک خارج و شرایط مناسب برای کشت گیاهان فراهم گردد.

کاربرد لوله زهکش بارین پلیمر

عمده ترین کاربرد لوله های زهکشی به شرح ذیل می باشد:

1-خارج کردن آب حاصل از آبشویی زمین های شور و تبدیل زمین ها به مزارع قابل کشت

2-خارج ساختن آب اضافی حاصل از بارندگی و آبیاری در مزارع و درنتیجه حفظ کیفیت آن

3-خارج ساختن آب اضافی ساختمانها بمنظور جلوگیری از تخریب

4-خارج ساختن آب اضافی زمین های کشاورزی و فضای سبز بمنظور حفظ کیفیت آن

سبک بودن-مقاوم بودن-قابل انعطاف بودن از مزایای مهم این نوع لوله ها می باشد.

پیشرفت فناوری های تولید، عدم دسترسی به شن و ماسه مناسب درهمه مناطق و افزایش هزینه های حمل و کارگذاری باعث تحول درعرصه تولید محصولات زهکشی شده است به طوری که امروزه استفاده ازلوله های زهکشی از جنس پی وی سی با پوششی از الیاف مصنوعی متداول شده است. درحال حاضردرتعداد زیادی ازکشورهای دنیا کاربرد لوله های زهکش با ئوشش فیلتر مصنوعی به علت مزایای زیادآن نسبت به دیگرانواع لوله های زهکشی بسیار متداول شده است.در ایران نیز با مطالعات انجام شده وآگاهی از مزایای این نوع لوله، کاربردآن درچند طرح ملی شروع و تقاضای استفاده از این لوله هارو به افزایش است.

مزایای لوله های زهکش با پوشش فیلتر مصنوعی از جمله مزایای عمده لوله های زهکش با پوشش فیلتر مصنوعی نسبت به لوله های زهکشی معمولی می توان به موارد زیر اشاره نمود: قیمت فیلترهای مصنوعی در مقایسه با فیلترهای شن و ماسه بسیار ارزان تر می باشند. هزینه تهیه حمل شن و ماسه بندی شده حذف می گردد.

از لحاظ کارگذاری لوله های زهکش دارای فیلتر مصنوعی نیاز به تراشه کوچکتری داشته و بنابراین هزینه نصب،به شدت کاهش می یابد.

سرعت نصب لوله های زهکشی با فیلتر مصنوعی بسار بالاتر می باشد. پوشش ایجاد شده در اطراف لوله های زهکشی یکنواختی ودوام بیشتری دارد.

سهولت ورود آب به لوله های زهکشی و افزایش راندمان فیلتراسیون وشیرین سازی زمین.

لوله زهکش با فیلتر مصنوعی بارین پلیمر

نقش فیلترهای مصنوعی در لوله های زهکش:
فیلتر با پوشش اطراف لوله زهکش مواد دارای خلل و فرجی می باشد که منظور یک یا چند کارکرد مورد استفاده قرار می گیرد . این پوشش می تواند به عنوان پشتیبان مکانیکی لوله و پایه منظور ایجاد حائل بین لوله و خاک به منظور جلوگیری از ورود ذرات به درون لوله وگرفتگی منافذ زهکشی بکاررود. به طور کلی کارکردهای پوشش لوله را به شرح زیرمیتوان بیان نمود:

1-نقش هیدرولیکی: ایجاد فضای با خلل و فرج بالا و در نتیجه ایجاد نفوذپذیری مناسب و کاهش مقاومت در اطراف و درون منافذ لوله زهکش.

2-نقش مکانیکی: ایجاد پشتیبان و محافذ در جهت شعاع لوله و جلوگیری از ایجاد خمش اضافی و صدمه دیدن لوله در اثر نیروی وارده ناشی از بار خاک.

3-نقش بسترسازی: ایجاد بستری در زیر لوله به منظور جلوگیری از جابجایی لوله در زمان کارگذاری و بعد از آن در اثر بار خاک.

مشخصات لوله های زهکشی با پوشش فیلتر مصنوعی:

با توجه به گذشت مدت زمان کوتاهی از کاربرد این لوله ها در داخل کشور، در این خصوص استاندارد ملی تدوین نگردیده است. مشخصات ارائه شده برای این لوله ها براساس استاندارد کشور هلند به شماره 7090 می باشد.

مشخصات لوله های زهکشی با پوشش فیلتر مصنوعی

انبار کردن لوله های زهکشی بافیلترمصنوعی:

1-این لوله نیز بایستی مشابه لوله های زهکش بدون پوشش به صورت افقی درانبارنگهداری شوند.

2-حداکثر دوره زمانی انبارداری این لوله ها سه ماه می باشد. باید سعی شود دوره انبارداری به حداقل کاهش داده شود.

3-از تماس مستقیم لوله ها با نور خورشید جلوگیریشده و لوله به اندازه مصرف روزانه از انبار خارج شود.

حمل و نقل لوله های زهکشی با فیلتر مصنوعی:

1-جابجایی لوله در زمان قرار دادن و یا خارج ساختن لوله از انبار و در زمان کارگذاری می بایستی به دقت صورت پذیرد.

2-برای مهار لوله در زمان بارگیری درکامیون نبایستی ازطناب باریک ونازک استفاده شود.برای اینکار میبایستی از تسمه های پهن پارچه ای کمک گرفته تا باعث صدمه به لوله ها نشود.

3-لوله های با پوشش معیوب و یا ناقص می بایستی قبل از حمل جدا شوند.

کنترل کیفی:

آزمایشات زیر بر روی لوله ها انجام می پذیرد:

1-آزمون مقاومت به ضربه

2-آزمون سفتی،دو پهن شدن

3-آزمون منافذ آبکش

4-آزمون کشش با اتصالات بوشنی

5-آزمون ابعاد

6-آزمون نشانه گزاری

7-آزمون وضعیت ظاهری

گارانتی و خدمات پس از فروش

لوله های زهکش در قطر های ذیل تولید میشوند:
لوله زهکش 100 م م - لوله زهکش 120 م م - لوله زهکش 160 م م - لوله زهکش 200 م م

کاربرد لوله های زهکشیبارین پلیمر (مهمترین موارد):
لوله های زهکش در اراضی کشاورزی به منظور خارج ساختن آب اضافه حاصل ازآبیاری یا بارندگی استفاده میشود.
لوله های زهکش در اراضی کشاورزی که به دلایل مختلف خاک آنها شور یا قلیایی گردیده است.
لوله های زهکش زیر ساختمانها، پل ها، جاده ها ودر زمین های ورزشی یا تفریحی کاربرد دارد.

لوله های زهکش درکلاف های 36-70 و100 متری تولیدوبسته یندی میگرددودارای اتصالات متنوعی میباشدکه به درخواست مشتری ارائه میگردد:بوشن زهکش -زانو زهکش -سه راه زهکش -چهارراه زهکش.

 لوله پلی اتیلن

گروه تولیدی بارین پلیمر لوله های تک جداره پلی اتیلن رابا مواددانسیته HDPE واز نوع مواد PE100وPE80 خودرنگ بروج تولیدوعرضه مینماید. پلی اتیلن PE100 باتوجه به خاصیت ضداشعه ماورابنفش عملا مشکل لوله پلی اتیلن واتصالات پلی اتیلن رابرطرف نموده است.


لوله های پلی اتیلن جهت مصارف آب،گاز،نفت،فاضلاب شهری وصنعتی معمولاازمواد HDPEوازنوع PE80وPE100استفاده میشوند.

جهت تولید لوله های پلی اتیلن،دستگاه اکسترودرمورداستفاده میبایست ازبهترین کیفیت برخوردارباشدتامحصول تولیدی دارای کیفیت مطلوب باشد. مواداولیه مورداستفاده میبایست نووعاری ازهرگونه افزودنی بغیرازمستربچ موردنیازدرلوله باشد. روش تولیدمناسب وتحت کنترل باعث جلوگیری ازاکسایش موادپلی اتیلن گردیده وموادسوخته نشده که این عامل باعث افزایش خواص کیفی لوله پلی اتیلن منجمله مقاومت واستحکام درمقابل شکستگی میگردد.

درصد دوده درلوله های پلی اتیلن در زمان تولیدمی بایست یکنواخت باشدواین امرموجب جلوگیری ازتضعیف مقاومت کششی لوله درمحلهای پرتجمع دوده میگردد.

لوله های پلی اتیلن درزمان تولیدمیبایست دارای ضخامت یکسان ولوله به صورت گردودواربدون هیچگونه اوالیتی باشد.لوله های پلی اتیلن درشاخه های 6-9و12متری وتاسایز125به صورت کلافهای 100متری تولیدمیشوند.

استانداردهای لوله پلی اتیلن :

استاندارد لوله های پلی اتیلن براساس استاندارد DIN8074 و استاندارد ملی آن ISIRI 1331 و ISIRI 14421 برای لوله های پلی اتیلن PE100 با ضریب ایمنی 1/25 و شرایط دمائی 20 درجه با طول عمر50سال و فشارکاری مجاز تنظیم گردیده است.

لوله های پلی اتیلن تولیدی بارین پلیمراز مواد بروج PE100 با قابلیت شعاع خمش مناسب تولید می شود. این خاصیت باعث سهولت نصب لوله های پلی اتیلن و در نتیجه نیاز به استفاده از اتصالات در پروژه کمتر می شود.امروزه لوله های پلی اتیلن بارین پلیمر در پروژههای انتفال آب ،نفت ،گاز ،نفت وپتروشیمی بکارمیرود.

گروه تولیدی بارین پلیمر با تولید برتر وکیفیت قابل قبول در تولید لوله های پلی اتیلن توانسته جایگاه خود را در وندور لیست شرکت های اب وفاضلاب ونفت وپتروشیمی حفظ نموده است.

کسب لوح افتخار بعنوان تولید کننده برتروصادرات به کشورهای همسایه منجمله ترکمستان تاجیکستان ارمنستان عراق وباکوازافتخارات دیگراین شرکت است.شعاع خمش مجازاین لوله ها به طورمتوسط 20برابرقطر خارجی بوده وبه دلیل انعطاف بسیاربالاراه حل ایده آلی برای حل بسیاری ازمواردومشکلات نصب واجرامیباشد.در نتیجه نصب واجرا بسیارسریعتروارازانترصورت می پذیرد.

جدول ضخامت لوله پلی اتیلن 10 الی 500

جدول ضخامت لوله پلی اتیلن 630-2500